postheadericon Cennik usług podatkowo-księgowych

Wraz z początkiem nowego roku, pracujący w kraju, jak i za granicą zmuszeni są złożyć zeznania podatkowe. Za zaniedbanie tej konieczności, podatnikom grożą konsekwencje finansowe. Ważne pozostaje również prowadzenie wszelkich usług podatkowo-księgowych.

Oczywiście nie każdy z nas ma na tyle duże zaufanie do siebie, by samemu wypełnić odpowiedni PIT, CIT czy też VAT, dlatego też na rynku wręcz roi się od rozmaitych instytucji, które chętnie podejmą się wykonania tej czynności za nas. my oszczędzimy cenny czas, ale i zyskamy pewność, że rozliczenie zostanie wypełnione poprawnie. Oczywiście będziemy musieli wybranej przez nas firmie zapłacić za wykonane zlecenie.

Ceny usług na rynku są dość zróżnicowane. Usługi podatkowo-księgowe są w cenie, dlatego klienci tego rodzaju biur czy firm, powinni być przygotowani na co najmniej kilkadziesiąt złotych netto. W przypadku ewidencji ryczałtu bez VAT, należy nastawić się na opłaty przewyższające 50 zł, natomiast już kwestia przychodów oraz rozchodów, to wydatek oscylujący wokół 100 zł netto. Do znacznie droższych usług z pewnością należy zaliczyć prowadzenie ksiąg handlowych. W tym przypadku co miesiąc trzeba wydać ponad 500 zł netto. Niektóre z usług to zaledwie 20-35 zł (np. delegacje PiR), kilka złotych zapłacimy za noty oraz faktury wewnętrzne WNT.

Firmy oferujące swoje usługi, reklamują się w rozmaitych mediach. Proponują skorzystanie z pełnej gamy miesięcznych usług.

Firmy tego rodzaju w swoich intratnych ofertach mają także prowadzenie rozmaitych rejestrów, jak choćby sprzedaży oraz zakupów, zajmują się rozliczaniem podatku dochodowego, prowadzą ewidencję środków trwałych, także materialnych i prawnych wartości.

Ich działania mają na celu odciążenie nas oraz pomoc nam, jako podatnikom w trudnych sytuacjach finansowych. Sporządzają roczne zestawienia dla Głównego Urzędu Statystycznego, załatwiają za nas sprawy w Urzędzie Skarbowym oraz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Reprezentują podatników w urzędach, doprowadzają do podpisania intratnych umów.

Większe instytucje zachęcają ponadto do skorzystania z proponowanych szkoleń dla naszych pracowników, jak i dla nas samych. Wiele biur rachunkowych udziela porad drogą elektroniczną. Warto skorzystać.